Biblioteka - Nagroda Biblioteki Pedagogicznej
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2019

W tym roku nagroda obchodzi mały jubileusz. Przyznano ją po raz dziesiąty. Laureatką została Pani Elżbieta Trojan, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śl.


Na pamiątkowym dyplomie napisano, iż nagrodzono Panią Elę „za otwartość na szanse i wyzwania jakie stwarza obrana droga zawodowa i własny rozwój. Wyjątkowe zaangażowanie w zdobywanie wiedzy, profesjonalne i nowoczesne spojrzenie na szkołę i otaczającą rzeczywistość”. Nasza Czytelniczka należy do tego grona użytkowników biblioteki, których cechuje dociekliwość i rzetelność w poszukiwaniu źródeł wiedzy i metod rozwiązywania problemów zawodowych. Sumienność Pani Eli z pewnością przekłada się na dobre samopoczucie uczniów, którymi zajmuje się w szkolnej świetlicy.


Zgodnie z regulaminem nagrody Pani Ela sama wybrała sobie książki (oprócz dyplomu zawsze jest to pakiet książek), które mają i Laureatce i koleżankom dopomóc w pracy pedagogicznej. A jako, że Jej prywatne zainteresowania idą w stronę regionalizmu, nie zabrakło także nowego lokalnego tytułu, jakby nadprogramowego.


Serdecznie Pani Eli gratulujemy, życząc, iżby z takim samym ciepłym uśmiechem zaczynała i kończyła każdy dzień pracy nauczycielskiej.

 
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2018

Biblioteka Pedagogiczna po raz ósmy przyznała swoją doroczną nagrodę dla wyróżniającego się czytelnika. Wyróżnienie trafiło w ręce Pani Róży Żurawek-Grzeli, nauczycielki pracującej w przedszkolu w Bobolicach.

Doskonałą oprawą do wręczenia nagrody był wieczór poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta. Spore grono środowiska szkolnego mogło oklaskiwać tegoroczną laureatkę. Pani Róża jest wyjątkowo ciepłą osobą, o wysokim stopniu empatii. Biblioteka Pedagogiczna wspierała ją podczas wszystkich lat, w czasie których Pani Róża zgłębiała liczne fakultety pedagogiczne. Laureatka ukończyła parę kierunków studiów. Dziś pozostaje naszą wierną czytelniczką bywającą w bibliotece po książki, które wzbogacają jej osobowość. Pozwalają nie spocząć na przysłowiowych laurach. Żywimy przekonanie, że przed Panią Różą jeszcze wiele wspaniałych lektur. Życzymy jej dalszego powodzenia  w życiu prywatnym i na niwie nauczycielskiej.

 
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2017

W tym roku laureatką okazała się Pani Marta Terenda, czytelniczka związana z biblioteką za przyczyną swoich studiów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, pracująca poza oświatą. Pani Marta wierzy, że dzięki dyplomowi (jest na ostatnim roku), będzie mogła realizować się jako wychowawczyni w przedszkolu. Wybrane przez Nią książki jednoznacznie wskazują na kierunek zainteresowań zawodowych.  Z przyjemnością wręczyłyśmy naszej laureatce tegoroczną nagrodę, na którą Pani Marta zasłużyła za otwartość na szanse i wyzwania jakie stwarza współczesna pedagogika. Za niecodziennie spotykaną uczciwość w zdobywaniu wiedzy, rzetelność i sumienność w podchodzeniu do zadań wynikających z toku studiów. Dzięki systematycznemu wykorzystywaniu zasobów i możliwości biblioteki rośnie w nas poczucie satysfakcji i dumy z pracy bibliotekarskiej. Serdecznie winszujemy i życzymy trwania w pasji poznawczej.

 
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2016

Doroczne zebranie Koła Przyjaciół Biblioteki Pedagogicznej „Libra” było doskonałą okazją do wręczenia Nagrody Biblioteki Pedagogicznej za rok 2016. Laureatką została Pani Danuta Gadalska-Krawczyk, nauczycielka przyrody w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śl.

Wyróżniona czytelniczka niestrudzenie wciela w życie czarowną myśl Wisławy Szymborskiej mówiącą, iż „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Od lat wspiera przedsięwzięcia  koła „Libra”.
Z pewnością należy do grona oddanych czytelników, sympatyków biblioteki, na których zawsze można liczyć.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kontynuowania pomysłów prowadzących do dalszych dobrych zmian w życiu.

 
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2015

Tegoroczną laureatką NAGRODY BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ została Pani KARINA CHARCZYŃSKA-FLANK z Ząbkowic Śl. Okazją do uroczystego uhonorowania naszej Czytelniczki był panel literacki, zorganizowany 27 listopada 2015r. przez SBP, z udziałem dwojga debiutujących pisarzy, Małgorzaty Szumskiej i Sławomira Michała. Tradycyjnie już, nagroda to pakiet książek, z dziedziny wskazanej przez Czytelniczkę. Tym razem były to książki z zakresu resocjalizacji.

Pani Karina to osoba wyróżniająca się w grupie osób korzystających z usług bibliotecznych, wyjątkowym zaangażowaniem w zdobywanie wiedzy, nowoczesnym spojrzeniem na naukę i otaczającą rzeczywistość. Pracuje, studiuje, zdobywa nowe kwalifikacje będąc przy tym osobą bardzo rzetelną, sumienną i dociekliwą. Cechy te, na pewno pozwolą na osiągnięcie zakładanych celów i sukcesów w życiu. Czego jej serdecznie życzymy.

 
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2014

W czwartek, 11 grudnia 2014r. miało miejsce kolejne kameralne spotkanie adresowane do użytkowników biblioteki (zob. zakładka – wydarzenia). Stało się ono okazją uroczystego wręczenia tegorocznego wyróżnienia. Pani KATARZYNA SILARSKA, regularnie odwiedzająca i wypożyczająca książki została CZYTELNICZĄ ROKU 2014. Jej zainteresowania oscylują wokół literatury pięknej oraz literatury faktu. Poznaje książki nagradzane oraz będące wydarzeniami wydawniczymi. Pani Kasia, z wykształcenia i zamiłowania romanistka,  pracuje w Starostwie Powiatowym w Ząbkowicach Śląskich, zajmując się sprawami oświaty. Pakiet nowych książek, który złożył się na nagrodę, był dla naszej czytelniczki i niespodzianką i zapowiedzią interesującej lektury. Goście spotkania nagrodzili P. Katarzynę Silarską brawami i gratulacjami.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2