Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2019

W tym roku nagroda obchodzi mały jubileusz. Przyznano ją po raz dziesiąty. Laureatką została Pani Elżbieta Trojan, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śl.


Na pamiątkowym dyplomie napisano, iż nagrodzono Panią Elę „za otwartość na szanse i wyzwania jakie stwarza obrana droga zawodowa i własny rozwój. Wyjątkowe zaangażowanie w zdobywanie wiedzy, profesjonalne i nowoczesne spojrzenie na szkołę i otaczającą rzeczywistość”. Nasza Czytelniczka należy do tego grona użytkowników biblioteki, których cechuje dociekliwość i rzetelność w poszukiwaniu źródeł wiedzy i metod rozwiązywania problemów zawodowych. Sumienność Pani Eli z pewnością przekłada się na dobre samopoczucie uczniów, którymi zajmuje się w szkolnej świetlicy.


Zgodnie z regulaminem nagrody Pani Ela sama wybrała sobie książki (oprócz dyplomu zawsze jest to pakiet książek), które mają i Laureatce i koleżankom dopomóc w pracy pedagogicznej. A jako, że Jej prywatne zainteresowania idą w stronę regionalizmu, nie zabrakło także nowego lokalnego tytułu, jakby nadprogramowego.


Serdecznie Pani Eli gratulujemy, życząc, iżby z takim samym ciepłym uśmiechem zaczynała i kończyła każdy dzień pracy nauczycielskiej.