Biblioteka - Nagroda Biblioteki Pedagogicznej
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2017

W tym roku laureatką okazała się Pani Marta Terenda, czytelniczka związana z biblioteką za przyczyną swoich studiów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, pracująca poza oświatą. Pani Marta wierzy, że dzięki dyplomowi (jest na ostatnim roku), będzie mogła realizować się jako wychowawczyni w przedszkolu. Wybrane przez Nią książki jednoznacznie wskazują na kierunek zainteresowań zawodowych.  Z przyjemnością wręczyłyśmy naszej laureatce tegoroczną nagrodę, na którą Pani Marta zasłużyła za otwartość na szanse i wyzwania jakie stwarza współczesna pedagogika. Za niecodziennie spotykaną uczciwość w zdobywaniu wiedzy, rzetelność i sumienność w podchodzeniu do zadań wynikających z toku studiów. Dzięki systematycznemu wykorzystywaniu zasobów i możliwości biblioteki rośnie w nas poczucie satysfakcji i dumy z pracy bibliotekarskiej. Serdecznie winszujemy i życzymy trwania w pasji poznawczej.

 
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2016

Doroczne zebranie Koła Przyjaciół Biblioteki Pedagogicznej „Libra” było doskonałą okazją do wręczenia Nagrody Biblioteki Pedagogicznej za rok 2016. Laureatką została Pani Danuta Gadalska-Krawczyk, nauczycielka przyrody w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śl.

Wyróżniona czytelniczka niestrudzenie wciela w życie czarowną myśl Wisławy Szymborskiej mówiącą, iż „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Od lat wspiera przedsięwzięcia  koła „Libra”.
Z pewnością należy do grona oddanych czytelników, sympatyków biblioteki, na których zawsze można liczyć.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kontynuowania pomysłów prowadzących do dalszych dobrych zmian w życiu.

 
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2015

Tegoroczną laureatką NAGRODY BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ została Pani KARINA CHARCZYŃSKA-FLANK z Ząbkowic Śl. Okazją do uroczystego uhonorowania naszej Czytelniczki był panel literacki, zorganizowany 27 listopada 2015r. przez SBP, z udziałem dwojga debiutujących pisarzy, Małgorzaty Szumskiej i Sławomira Michała. Tradycyjnie już, nagroda to pakiet książek, z dziedziny wskazanej przez Czytelniczkę. Tym razem były to książki z zakresu resocjalizacji.

Pani Karina to osoba wyróżniająca się w grupie osób korzystających z usług bibliotecznych, wyjątkowym zaangażowaniem w zdobywanie wiedzy, nowoczesnym spojrzeniem na naukę i otaczającą rzeczywistość. Pracuje, studiuje, zdobywa nowe kwalifikacje będąc przy tym osobą bardzo rzetelną, sumienną i dociekliwą. Cechy te, na pewno pozwolą na osiągnięcie zakładanych celów i sukcesów w życiu. Czego jej serdecznie życzymy.

 
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2014

W czwartek, 11 grudnia 2014r. miało miejsce kolejne kameralne spotkanie adresowane do użytkowników biblioteki (zob. zakładka – wydarzenia). Stało się ono okazją uroczystego wręczenia tegorocznego wyróżnienia. Pani KATARZYNA SILARSKA, regularnie odwiedzająca i wypożyczająca książki została CZYTELNICZĄ ROKU 2014. Jej zainteresowania oscylują wokół literatury pięknej oraz literatury faktu. Poznaje książki nagradzane oraz będące wydarzeniami wydawniczymi. Pani Kasia, z wykształcenia i zamiłowania romanistka,  pracuje w Starostwie Powiatowym w Ząbkowicach Śląskich, zajmując się sprawami oświaty. Pakiet nowych książek, który złożył się na nagrodę, był dla naszej czytelniczki i niespodzianką i zapowiedzią interesującej lektury. Goście spotkania nagrodzili P. Katarzynę Silarską brawami i gratulacjami.

 
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2013

W poniedziałek, 13 maja podczas Regionalnego Dnia Bibliotekarza została wręczona tegoroczna Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2013 roku. Przypadła Panu Marianowi Tagliberowi, od wielu lat użytkownikowi biblioteki. Pan M. Tagliber należy do tej kategorii czytelników, którzy dzięki zbiorom i usługom biblioteki mogą podwyższać swoje wykształcenie i kwalifikacje. Aktualnie kończy studia II stopnia na kierunku pedagogika specjalna  w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Od 1993 r. prowadzi własną firmę - Agencję Opiekuńczą specjalizującą się w opiece nad chorym w domu. Księgozbiór biblioteki był i jest mu pomocny w kierowaniu i organizowaniu pracy w firmie. Specjalnie zakupiony zestaw książek został pomyślany jako krok w stronę zainteresowań naszego Czytelnika, którego fascynuje współczesna filozofia. Gratulujemy życząc dalszego efektywnego rozwoju osobistego.

 
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2012

Tegoroczną laureatką Nagrody Biblioteki Pedagogicznej została Pani Barbara Kiwińska, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 3
w Ząbkowicach Śląskich.

Pani Basia jest stałą, długoletnią, wierną czytelniczką biblioteki. Dzięki naszym zbiorom rozwija swoją pasję czytania. Preferuje biografistykę i takież książki otrzymała na pamiątkę wyróżnienia. To dzięki Jej zainteresowaniu sprawami biblioteki odbyły się, niegdyś zorganizowane dla czytelników, warsztaty wg metody Berta Hellingera.

Uroczystą oprawą dla wręczenia Pani Basi nagrody stała się okazja, jaką było spotkanie autorskie z popularnym pisarzem Janem Grzegorczykiem, zorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w restauracji „Arkady” w Ząbkowicach Śl. dnia 4 października 2012r. Dodatkowej wartości przydaje nagrodzie 60-ta rocznica działalności Biblioteki Pedagogicznej na rzecz Społeczności Ziemi Ząbkowickiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3